3 důvody, proč nejste ve své síle

Máte někdy pocit, že život řídí spíš vás než vy jeho? Že ho nemáte úplně pod kontrolou, býváte nespokojení, podráždění a snadno vás něco rozhodí? Pak je to pozvánka k probuzení své vnitřní síly. 

Vnitřní síla je takový pevný základ, o který se můžete opřít. Když stojíte před jakoukoliv životní výzvou, být v síle znamená, že máte svůj život ve svých rukou a jste to vy, kdo určuje jeho kvalitu a směřování. Když totiž nemáte pevné základy, nemůžete na nich nic stavět.

Všichni v sobě tento zdroj síly máme. Jako silní jsme se narodili, je to náš vnitřní domov a my se na něj můžeme znovu napojit a najít tak sami sebe. 

Zde jsou 3 důvody, proč nejste ve své síle

 1. Ovládá vás minulost

  To, jaké jste měli dětství, kolik lásky bez podmínek, přijetí a pocitu důležitosti jste dostávali, tolik síly teď máte v současnosti. Jako děti máme jen jednu objednávku. Být bezpodmínečně milováni. A tak uděláme všechno proto, abychom tu lásku získali. Mnohdy ve snaze zavděčit se, se od sebe odpojíme a přestaneme věřit sami v sebe.

  Nasadíme si masku, abychom vyhověli rodičům, učitelům, autoritám. Ti všichni na nás mají vliv, stejně jako prostředí, ve kterém žijeme. Jako děti všechno slyšíme, vidíme a učíme se pozorováním. 

  Každý si asi ještě pamatuje hlášky typu „vrať se, až budeš normální,“ „okamžitě se uklidni“ anebo „no to jsi teda skvělá“ (sarkasmus). Jsou to všechno nesplnitelné nároky, zmatená zadání a cesta, jak živit vnitřního kritika a pochybnosti. Pak je těžké důvěřovat svým vizím, hodnotám a myšlenkám. Co je skutečně vaše a co jste převzali? 

 2. Nevíte, jak funguje vaše mysl

  Když neznáte systém vašeho vnitřního fungování, snadno uvěříte všemu, co vám mysl předloží. Programy, které tam jsou uložené z dětství, limitující přesvědčení, strachy, zažité vzorce chování, to všechno vás ovlivňuje po celý život. 
   
  Mozek nerozlišuje, co je a co není realita a to je dobrá zpráva, protože pak můžete mysl naučit, aby pracovala pro vás a ne vy pro ni. Začít si zvědomovat zažité programy, uvědomovat svůj vnitřní dialog, přestat se s tím identifikovat a postupně si tu sílu brát zpět. Dospělost je o objevování sebe sama a pochopení, že tu moc máte v rukou vy a jen vy se můžete rozhodnout, že začnete se svojí psychikou pracovat. 
   
 3. Nejste spojeni se svým tělem

  Naučili jste se necítit své emoce. Možná byly moc bolestivé, možná vám rodiče říkali, ať nebrečíte, že vzteklouny nemá nikdo rád anebo jste byli tak zmatení ze všech těch požadavků, že bylo lepší zůstat jen v hlavě a raději být stále ve střehu. 
   
  Pak je obtížné naslouchat své intuici, ladit se na vnitřní ne, být se sebou v kontaktu a vědět, co právě potřebujete. Tělo vám dokáže dát krásně najevo, kde vás to vyčerpává a kde nestojíte ve své pravdě. 
   
  Když žijete pouze v hlavě, tak životem jen proplouváte a nevidíte jeho krásy, protože být propojen se sebou znamená, že se zastavíte, začnete si naslouchat a cítit sami sebe. A to včetně celého spektra emocí. Což chce často hodně odvahy, ale jen tak můžete objevit i svoje dary.  
   

Všechno, co se nám v životě děje je příležitostí k osobnímu růstu. To nejkrásnější na tomto světě je, když odhodíte všechny masky a znovu objevíte sami sebe. 

Téma vnitřní síly budu sdílet na přednášce Zdraví začíná v hlavě, 20. 4. v Řeži u Prahy, v malebné kavárně Konkáva. Přihlášku naleznete zde pod tímto odkazem.

Chci vám ukázat jiný pohled na to, jak lze vnímat náročné situace. A to skrze můj osobní příběh. Jaké je to, když se rakovina stane darem a příležitostí potkat se se sebou a díky ní objevíte svoji sílu a vnitřní klid. Budu sdílet techniky pro práci s myslí i emocemi, abyste měli nástroje pro každodenní použití v praxi. 

S láskou

Žanet

Pojďme se propojit

Pro dávku inspirace, osobních příběhů, tipů a technik, které Vám pomohou se strachy i vnitřním kritikem a posunou Vás ke klidu a radosti, prosím zanechte Váš email.


poskytuje MailChimp!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *