7 principů pro úspěšný rok

Na začátku každého roku přichází období předsevzetí a plánování cílů. Ve vzduchu visí energie nových začátků a je ideální čas se zamyslet nad tím, jak ten rok chceme prožít, aby nám v něm bylo dobře a splnily se všechny ty plány a vize.

Jenže pak přijde únor a většina předsevzetí je ta tam. Proč tomu tak je? Často je to proto, že nevíte, jak si cíle správně nastavit, aby byly v souladu s tím, co skutečně chcete vy. Zásadním faktorem pro úspěch je důvěra v sebe, život a proces. Když věříte, že to je pro vás možné, dodá vám to sílu pokračovat. Když pak přijdou horší časy a motivace začne upadat, tak je ohromně důležité znát své proč. Důvod, proč to vlastně děláte a proč to potřebujete. A v neposlední řadě je třeba pracovat s nastavením mysli, protože ta nás umí hezky limitovat, takže podívat se na to, kde si sami stojíte v cestě.

Chci vás v tomto článku inspirovat k tomu, abyste si letošní rok naplánovali ne podle nějakých cvičení a pak to dali do šuplíku a zapomněli na to, ale osvojili si principy, kterými se můžete řídit po celý rok a které budou vaším kompasem v jakékoliv situaci.

Dnes mám pro vás 7 principů, jak na ta předsevzetí tak trochu jinak. Tak, aby byly opravdu vaše a v souladu s vaší vnitřní pravdou. Abyste nemuseli stále dokola hledat novou motivaci.

1. Poznejte sami sebe, své strachy, nefunkční vzorce a porozumějte tomu, co vás vlastně svádí z cesty.

Rozhodně můžete mít cokoliv si přejete, ale ne na základě toho, jak fungujete dnes. Prozkoumejte své vzorce myšlení. Nevěřte každé své myšlence. Strach je často jen maskovaná touha. A taky váš obranný mechanismus. Nese vám zprávu. Začněte si klást lepší otázky. Buďte zvídaví.

2. Důvěřujte sobě i procesu. Vykročte s důvěrou v život a vše po cestě berte jako zpětnou vazbu.

Život je nejlepší učitel. Let it go, let it go… znáte tu písničku z Frozen? Když nelpíte, tak se přirozeně uvolníte. Vlastně není možné se něčeho držet. Prožitek ani aktivita nemá přesný konec ani začátek. Je to nehmotné a přesto se tak strašně držíme nějakých představ o sobě a o světě a tím vytváříme jen frustraci a zklamání. Pusťte to. Když to nevyjde, vyjde něco jiného a lepšího.

3. Pečujte o svoji energii a soustřeďte se jen na to, za čím jdete. A ujistěte se, že je to to, co skutečně chcete vy.

Energie je vaše životní vitalita. Je třeba o ni pečovat a chránit ji. Bude vám sloužit právě v těch chvílích, kdy půjdete vstříc svým cílům, mimo komfortní zónu, kdy bude potřeba budovat odolnost a rozšiřovat kapacitu pro úspěch. Nepodceňujte péči o tělo. Bez těla toho moc nezvládnete. Naučte se pracovat se svými emocemi, uvolňujte emoční zátěž, nechte energii volně proudit. Choďte do přírody, pijte dostatek vody, dopřejte si kvalitní spánek a hodně zelené zeleniny.

4. Naslouchejte své vnitřní moudrosti. Je to ten nejlepší kompas. Jakmile přijde nějaké „měl/a bych, musím,“ tak zbystřete.

Intuici zesílíte tak, když se ztišíte. Když si například vytvoříte pravidelnou praxi psaní deníku, abyste mohli reflektovat na to, jak jste v určitých situacích jednali a mysleli. Zase je to o tom, jak dobře se znáte. Každý z nás vnímá svoji intuici jinak a přichází k němu jiným způsobem.

5. V jednoduchosti je síla a v přítomném okamžiku ještě větší. Nechte se provázet otázkou, jak si to můžete udělat ještě jednodušší a pak se ponořte do tady a teď.

Ostatně celý život je jen souborem jedním teď a tady za druhým. Po mém předloňském zážitku, kdy jsem seděla s diagnózou a v hlavě se mi míhaly okamžiky života jako v nějakém zrychleném filmu jsem si kladla zásadní životní otázky. Jak jsem žila? Jak jsem se vůbec do tohoto okamžiku dostala? S jakým pocitem bych teď odešla? A v ten moment se ve mně probudila ohromná touha žít a nepromarnit už ani minutu. Ne děláním, ale prostým bytím.

6. Zaveďte pravidlo ještě jednoho. Kroku, telefonátu, příspěvku, setkání, rozhodnutí, pokusu, protože nikdy nevíte, kdy už ten další povede ke zlomu.

Jednou mi moje koučka řekla, že já se nikdy nevzdávám a to je moje obrovská přednost. Do té doby jsem si to neuvědomovala, ale od toho dne se to pro mě stalo osobní mantrou a připomínala si to právě při těch nejtěžších chvílích a bolestech. Kdyby to J. K. Rowlingová nezkoušela snad 17x, než jí knihu vydali, neměli bychom Harryho Pottera a to byla škoda, ne?

7. Mějte se rádi. Celou cestu si to užívejte, podporujte se, oceňujte, nenechte se příliš dlouho v nepříjemných situacích. Buďte tu pro sebe.

Nejdůležitější bod ze všech. Můžete mít disciplínu, strategie, být součástí mastermind skupin, všechny informace světa, ale jen se sebeláskou dojdete nejdál. Protože když se máte rádi, s radostí a lehkostí se pustíte do všech těch předešlých bodů.

Přeji vám mnoho splněných přání, sílu, odvahu a lásku.

Budu se moc těšit, pokud to bude právě někdo z vás, koho budu letos provázet osobní transformací. Ať je váš rok 2023 plný zdraví, energie a úspěchu – takového, jaký ho chcete vy celým svým srdcem.

S láskou

Žanet

Pojďme se propojit

Pro dávku inspirace, osobních příběhů, tipů a technik, které Vám pomohou se strachy i vnitřním kritikem a posunou Vás ke klidu a radosti, prosím zanechte Váš email.


poskytuje MailChimp!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *